Tootmine ja materjalid

Meie tootmine asub Rakveres. Kasutame firma Brother käsitöömasinaid ja suurema tootlikkusega Universal tüüpi masinaid. Ettevõttes töötab 9 inimest ja tootmismahuks on 1 000 – 2 000 kampsunit kuus.

Kudumid on valmistatud peamiselt meie loodud originaaldisainide järgi ning saadaval vaid Elotroi kaubamärgi alt. Oleme valmis tellija kavandite alusel ja soovitud materjalist tellimusi täitma.

Üha enam on muutunud populaarsemaks firmasümboolikaga tooted ja kingitused. Ettevõtetel on võimalik tellida firma logoga kudumeid – salle, mütse ja kampsuneid. Meie rõõm on valmistada Teile sobiv kudum.

Elotroi tooted on esindatud Jäneda käsitöökeskuses.

Materjalid

Teeme koostööd paljude erinevate lõngatootjatega üle maailma. Materjalid, mida peamiselt kasutame, on villane, linane ja puuvillane. Eelistame looduslähedasi materjale, kuna need tagavad kliendile toodet kandes hea tunde ja mõnusa olemise.

Materjalid kampsuni jaoks

Pildil olevad lõngad on meil tootmises kasutusel ja omavad Öko-Tex® sertifikaati.

Hooldamine

Levinud on arvamus, et villaseid riideid on raske hooldada ja hooldus peab olema kuidagi eriline. Naturaalne villakiud on kaetud loodusliku rasuga, mis hoiab suure osa mustust kangast eemal. Mustus lihtsalt ei kinnitu villastele riietele nii kergelt kui teistele materjalidele.

Kõige lihtsam on villaseid riideid värskendada neid õue tuulduma viies. Villaseid riideid tuleks pesta alles siis, kui neil on nähtavad plekid.

Suurimaks probleemiks villaste riiete pesemisel on see, et villakiud tõmbavad kokku. Tegelikult toimub see kõikide looduslike materjalidega, aga mitte nii tuntavalt. Seetõttu on väga oluline kinni pidada toodetele lisatud hooldusjuhistest.

Kokkutõmbumist soodustavad eelkõige liiga kuum vesi ja tsentrifuugimine. Neid tuleks villaste riiete pesemisel vältida.

Meie toodete hooldamine:

  • Kasuta alati villa ja siidi pesemiseks mõeldud pesuvahendit, mitte tavalist pesuvahendit.
  • Pese villaseid riideid käsitsi või pesumasinas õrna käsipesuprogrammiga või villaste riiete jaoks mõeldud programmiga.
  • Pese 30-kraadises vees.
  • Käsitsi pestes ära hõõru riideeset, vaid mulju kergelt.
  • Käsitsi kuivatamisel ära vääna, vaid pigista üleliigne vesi välja.
  • Ära kasuta tsentrifuugi kiirust üle 500 p/min.
  • Kui riideese on pestes vormist välja läinud, siis märjana on võimalik kangale taas õige kuju anda.
  • Laota villased riided kuivama tasasele pinnale, mitte ära riputa nöörile. Nii väldid villaste riiete väljavenimist.
  • Villaseid riideid ei triigita vaid aurutatakse, sest triikimine surub villakiud kokku ja nii võib materjal kaotada oma head omadused.
  • Järgi toote etiketil olevaid hooldusjuhised.